O nás

Majitel lékáren PharmDr. Bohumil Hanák s dcerou Ing. Kateřinou Haferníkovou, která se spolu se svým otcem stará o management firmy.

První lékárnu otevřel doktor farmacie Bohumil Hanák ve Vsetíně 1. 9. 2004 v přízemí budovy Medicentrum, ve které mají ordinace také odborní lékaři.

Tato lékárna využívá výhodné polohy v centru města a je mezi lidmi známá svými výhodnými cenami, propracovaným systémem slev a přístupem k zákazníkům.

Lékárna poskytuje široký sortiment léčiv, doplňků stravy a vitamínových přípravků, čajů, zdravotnických pomůcek (především pomůcky pro inkontinentní pacienty). V lékárně je nabízen také široký sortiment léčebné kosmetiky.

V lékárně se pacientům věnuje kvalifikovaný personál (lékárníci a farmaceutické asistentky), ale důležitou součástí provozu lékárny jsou i ostatní pracovníci, kteří se starají o příjem zboží, úklid, administrativní stránku a další záležitosti zajišt‘ující chod lékárny.

V roce 2011 rozšířil PharmDr. Hanák svoji firmu o lékárnu Alphega, nedaleko Medicentra na Smetanově ulici. O rok později otevřel další moderní lékárnu U Vsacanu, která je největší lékárnou ve Vsetíně a nabízí maximální zákaznický komfort. V témže roce přestěhoval svoji lékárnu z Nemocnice Milosrdných bratří do přízemí nového Lékařského domu ve Vizovicích.

Filosofií podnikání B. Hanáka je především orientace na spokojenost zákazníků, s využíváním inovací a novinek včetně elektronických receptů a unikátního systému slev. Všechny jeho lékárny jsou součástí mezinárodní sítě Alphega a nabízejí stejné ceny, propracovaný systém slev a kvalitní poradenský servis.

Důkazem toho, že firma odvádí dobrou práci, je i ocenění týdeníku Ekonom, které PharmDr. Bohumil Hanák obdržel dne 6. 11. 2013 ve Zlíně na setkání zástupců měst, podnikatelů a médií s tématem Město pro byznys Zlínského kraje 2013. Z rukou zástupce týdeníku Ekonom obdržel pan doktor Hanák nejen Uznání za přínosnou spolupráci s radnicí města, ale především Hlavní cenu týdeníku Ekonom za tuto spolupráci.

oceneni2   oceneni1


 

Rozhovor s PharmDr. Bohumilem Hanákem:

Rozhovor s PharmDr. Bohumilem Hanákem si jako svou studijní práci zvolil student třetího ročníku Masarykova Gymnázia ve Vsetíně Aleš Frydrych. 

Jakou střední školu jste vystudoval?
Vystudoval jsem střední všeobecně vzdělávací školu tedy dnešní gymnázium v Hustopečích u Brna.

Byla farmacie Vaší volbou číslo 1 nebo jste se rozhodoval i mezi nějakým jiným oborem?
Rozhodně to nebyla moje první volba. Byl to pro mě do té doby neznámý obor, ale líbil se mi.

Kterou farmaceutickou školu jste vystudoval?
Studoval jsem farmaceutickou fakultu v Bratislavě. V té době byly v Československu dvě fakulty, v Hradci Králové a v Bratislavě, a protože pocházím z jižní Moravy, tak jsem to měl na Slovensko blíž.

Jak vzpomínáte na svá vlastní farmaceutická studia?
Na studia vzpomínám s radostí a láskou. Bylo to moc pěkné období mého života. I když místy to bylo i složité, protože v posledním ročníku mi zemřel otec.

Byl jste během studia na nějaké zahraniční stáži?
Tenkrát to ani nešlo, za bývalého režimu jsme se nemohli nikam dostat. Hranice byly uzavřené, a tak jsme neměli takové možnosti jako dnešní studenti. My jsme chodili na praxi jedině po republice.

Přemýšlel jste po studiích o práci v zahraničí?
Dokončil jsem studia v roce 1976 a v té době práce v zahraničí neexistovala.

Jaké bylo Vaše první zaměstnání po škole?
Pracoval jsem asi 2 roky v lékárně v Čáslavi, poté jsem pracoval v lékárně v Novém Hrozenkově.

Kdy jste si otevřel svou první lékárnu?
V té době si nešlo otevřít vlastní lékárnu až do roku 1993, kdy jsme zprivatizovali. Poté jsem otevřel v roce 1996 lékárnu ve Vizovicích, v roce 2004 jsem otevřel lékárnu Medicentrum na Smetanově ulici ve Vsetíně, pak jsem v roce 2011 rozšířil svoji firmu o lékárnu Alphega a o rok později jsem otevřel lékárnu U Vsacanu. Ve stejném roce jsem přestěhoval i svoji další lékárnu z Nemocnice Milosrdných bratří do přízemí nového Lékařského domu ve Vizovicích.

Podle čeho si vybíráte své budoucí zaměstnance?
Zaměstnance si vybírám podle toho, jak na mě zapůsobí během přijímacího pohovoru, jsou to většinou mladí lidé. Myslím, že mladší generace je flexibilní, zodpovědná, to vyhovuje i mé povaze, protože sám jsem člověk dynamický a inovativní a pořád mě napadá něco nového.

Jaké máte plány do budoucna?
Mám v plánu svoji firmu ještě rozšířit, zkvalitnit. Snažit se nabízet pacientům kvalitní přístup, poradenství a zůstat konkurence schopný. Takovým měřítkem mojí úspěšnosti je pro mě obrat firmy, který neustále narůstá.

Ovlivnila podle Vás finanční krize i prodeje v lékárnách?
Ano, pacienti zvažují poměr ceny a kvality, ale přesto to zas tak dramaticky nepociťujeme, protože se snažíme přizpůsobit těmto podmínkám.

Co Vás na tomto povolání baví nejvíc?
Já už jsem dnes si to povolání přesunul do jiné roviny, v podstatě jsem dnes už manažer. Baví mě na tom práce s lidmi a indikátorem toho, že to dělám dobře je pro mě spokojený zákazník. Snažíme se stále zlepšovat a myslím, že ohlas veřejnosti je velmi pozitivní.

Co děláte ve svém volném čase?
Ve volném čase je mým velkým koníčkem zahrada, mám rád lyžování, auta a velkou radost mi dělá můj vnuk.

Moc Vám děkuji za rozhovor.
Aleš Frydrych

 

Back to Top